matusepärg scaled - Matusepärjad

Matusepärjad täislilledest

Üha enam populaarsemaks  saav mudel. Lilled on kinnitatud ümmargusele oaasisel . Pärja diameeter : alates 50cm. Kompaktsuse tõttu sobib erinavatele tseremooniatele.

Galerii

matusepärg 1 scaled - Matusepärjad

Matusepärjad kuuseokstega 

Meie kultuuris traditsionaalne matusepärg. Kuuseoksad  kinnitatud metallrõnga külge. Lilled asetatud märja oaasise sisse. Diameeter alates 70 cm. Sobib eriti tavamatuse puhul perede ja kollektiivide poolt.

Galerii

Milline pärg on sobilik?

Matusepärg kuuseokste äärisega on sobilik pere, kollektiivi  või  teiste lähedaste leinajate poolt hauamatusel.Täislilledest matusepärg on mõõtudelt väiksem ja sobib ka urnimatusel või  muul viisil ärasaatmistseremoonial. Kaugemalt tuttavatele  soovitame leinakimpe. Kui ärasaatmistseremoonia toimub krematooriumis on sobilikumad käeleinakimbud. Kuigi on traditsionaalsem matuselille värv meie kultuuris valge võib siiski  otsustada nii kuidas ise tunnete.

Tellimine

Normaale tellimuse täitmise tähtaeg on 3 - 5 päeva. Lühema tähtaja puhul ei pruugi igat lille laoseisus olla. Tellimuse vastuvõtmist meie poolt kinnitab kliendile saadetud tellimuse kinnitus -arve. Tasuda võib nii kohapeal, kui ka arve alusel ülekandega.

Võta julgelt ühendust. Nõustame Sind. Aitame leida sulle sobiva lahenduse.    53 423572, 50 93 229

Tellimuse väljastamine

Tellimused väljastatakse Haapsalus Uuemõisa Coop lillepoest UUS LILL  ( Tallinna mnt 84). Kullerteenus Haapsalu piires 5€, Haapsalust väljas kuni 35 km - 10€

uus lill pood - Matusepärjad

Kuidas leinaga toime tulla?

Keegi on öelnud, et armastuse hind on lein. See tähendab, et igatseme kedagi just selle pärast, et ta on meile väga armas.

Leina ajal võime kogeda mitmeid tundeid - tuimust, kurbust, ükskõiksust, viha, igatsust, valu, segadustunnet jne. Tegelikult aga on leina ajal loomulik tunda ka rõõmu ja rahu, nt sõprade ja lähedaste toetusest, ilusatest mälestustest, mis lahkunud inimesega seonduvad, ja veel paljustki muust. Võib tunduda üsnagi kummaline, et elu ilma armsa inimeseta liigub omas rütmis edasi -  päev algab ja lõpeb, kohustused on endiselt samad ning ka inimesed meie kõrval jätkavad elu vanas rütmis.

Mõnikord võivad leina ajal tunded nii tugevad olla, et ei oska nendega midagi peale hakata .Vahel tuleb armsale inimesele mõeldes või täiesti niisama silma pisar, võib juhtuda, et koolitunnis on raske keskenduda õppimisele (mõtted rändavad ringi) või ei paku lemmiktegevus enam nii palju rõõmu kui enne. Kuidas nende tunnetega toime tulla?

Kuna lein on loomulik reaktsioon kaotusele, siis ei saa sellega seotud tunnetest lihtsalt niisama lahti. Ometi on kasu sellest, kui püüda neile tunnetele otsa vaadata, neid väljendada (läbi sõnade või tegevuste) ja nendega omas rütmis tegeleda, just siis, kui selleks valmis oled.

Vahel on hea kellelegi oma tunnetest ja mõtetest rääkida, võib-olla ka meenutada ja jagada mõnda toredat seika, mis seostub lahkunuga, või vaadata vanu pilte koos veedetud ajast. Ka tunnete ja mõtete kirjapanemine on hea, sest see aitab enda sees korda luua. Võib-olla tahad mõtted lihtsalt nii, nagu nad tekivad, paberile panna, või kirjutada lahkunule kirja .Öelda talle, mida praegu tunned ja mõtled või mida oleksid tahtnud talle veel öelda. Mõnikord toob leevendust ka liikumine, muusika ja kunstiga tegelemine -  jooksmine, jalutamine, laulmine, tantsimine, joonistamine või mõni muu südamelähedane tegevus.

Armsa inimese kaotus võib tekitada meis ka palju küsimusi -  kas ta teadis, kui kallis ta mulle oli, miks ta pidi surema, mis temast pärast surma edasi saab. Neile ja ka teistele küsimustele ei ole kindlasti kerge üheselt vastata. Ometi võib neid arutada pere ja sõprade ringis, kui nood selleks valmis on, või miks mitte ka pastori või pühapäevakooliõpetajaga.

Kristlastena usume, et inimesel on hing, mis pärast surma läheb Jumala juurde, kes meid armastab. See annab meile ka lootust, et meile armsate inimestega on kõik korras, ja julgust, et surma ei ole vaja karta.